2.A na pirátské plavbě

Z deníku pirátů lodě Černá perla

"ČERNÁ PERLA JE NEJ, PŘED NÍ SE RADĚJI VZDEJ."

Pondělí 
Vylodili jsme se v rekreačním středisku Nová louka v Albrechticích nad Vltavou. Náš ostrov byl hezký. Na obloze se občas objevil mráček. Hlavní kapitánka nám přidělila kajuty.  Po obědě začalo pršet. Nám to ale nevadilo. Dostali jsme za úkol vymyslet název našeho pirátského družstva, pokřik a vymalovat si vlajku. Když déšť ustal, vypravili jsme se prozkoumat ostrov a postavit si svojí loď. Správný pirát umí vyluštit šifru, proto jsme se do ní pustili i my. 
Úterý
Máme za sebou první noc. Zvládli jsme jí dobře. Počasí se umoudřilo a sluneční paprsky se opíraly o palubu. Čekalo nás plnění pirátských zkoušek. Dobrý pirát musí být mrštný, bystrý a obratný. Zapojili jsme veškeré síly, abychom to zvládli a dokázali tak kapitánce naší lodi, že jsme správní piráti, kteří umí držet při sobě, když je třeba.
Sotva jsme stačili usnout a už následovalo probuzení. Čekala nás totiž noční plavba odvahy. Zvládli jsme jí. Teď už snad dokážeme všechno.
Středa
Je krásný den. Čeká nás výuka uzlů, které můžeme použít na lodi a také se naučíme druhy ohňů. 
Už umíme Morseovku. Vyluštili jsme tajný vzkaz. Tvoříme si mapu, abychom mohli ukrýt poklad, který jsme našli v lese. Připravovali jsme si pirátský oblek. Zkusili jsme i vodu a trochu si v ní zaskotačili. Co nás asi čeká další den?
Čtvrtek
Je pod mrakem. Bezva počasí na velké pirátské zkoušky.
Máme to za sebou. Museli jsme prokázat znalosti dobrého piráta. Někdo byl lepší a někdo trochu horší. Večer nás čekalo vyhodnocení od naší kapitánky a rozdělení úloh na lodi. Všichni jsme zkoušky splnili, dostali hezké dárky s diplomem a mohli se tak připravit na páteční plavbu zpět do našeho městečka.
Pátek
Naše pirátská plavba končí. Vyklízíme kajuty, balíme kufry a šupky dupky zpět do reality.


Bylo to fajn a my se budeme těšit na příští rok a na nová dobrodružství naší třídy.

        Za piráty 2.A zapsala kapitánka lodi Andrea Lacinová