Projekt Loutky

Čtvrtek 22.10. patřil ve třetích třídách loutkám a loutkovému divadlu.

Nejprve jsme si ve škole na toto téma povídali, zkusili si nějakou loutku popsat – ostatní hádali, v které pohádce bychom mohli onu postavičku vidět.

Poté jsme se vypravili do místního loutkového divadla ve Spektru s názvem „Divadýlko na schodech“, protože než se tam dostanete, musíte spoustu schodů vyšlapat. Měli jsme možnost nakouknout i do zákulisí a všechno si tam pořádně prohlédnout. Paní Hofbauerová - členka loutkového souboru nás pustila do svého království a každý z nás měl možnost stát se na chvíli vodičem loutky. Oživl v našich rukách kašpárek i král. Vzala nás také do skladu loutek, kde jsme je mohli všechny vidět pěkně zblízka v celé jejich parádě – a že jich tam bylo! Však se také staly velkou inspirací pro naši další, již školní práci. Paní Hofbauerové moc děkujeme za její čas a poutavé vyprávění i odpovědi na naše všetečné otázky. Moc se nám tam líbilo.

Po návratu do školy jsme byli tak „nasáklí“ a inspirovaní atmosférou divadýlka, že jsme se s chutí mohli pustit do další práce – tentokrát vyráběcí. Pracovalo se v předem určených skupinkách. Každá si dopředu měla promyslet, jaké pohádce tento den zasvětí. Od toho se odvíjelo i rozdělení rolí a zhotovení loutky, jejímž základem byla dřevěná vařečka. Děti si přinesly materiál potřebný na svou výrobu – látky, vlny, stuhy, bambulky, korálky, nitě a jehly... Práce jim šla od ruky, radost pohledět! A co teprve ten výsledek?! Nádherné loutkové obsazení, které by nám i „sezimácké“ divadýlko mohlo závidět.

A krásná tečka na závěr? Také byla, nebojte! S vyrobenými loutkami nám každá skupinka zahrála tu svou pohádku. A věříte, že jsme všichni poznali, co je v programu divadla a na co máme zrovna vstupenku?

Myslím, že pohádkově-loutkové dopoledne uteklo jako voda a všichni jsme si ho s úsměvem a rozbouřenou fantazií náramně užili.

tř.učitelka B.Faladová