Jak nám utíká čas

Ve čtvrtek 3. prosince „šlo“ ve třetích třídách doslova o čas. Celé dopoledne se toto slovíčko i téma skloňovalo v mnoha pádech.

Nejprve jsme si zazpívali písničku „Rožnovské hodiny“ a tím zahájili naše hravé dopoledne. Poté jsme skládali básničky o hodinách, budíku, čase…, hádali hádanky v podobném ražení. Zopakovali jsme znalosti na papírových hodinách, řešili slovní úlohy s časem.

Jak je dlouhá někdy i pouhá minuta jsme zjistili v tělocvičně, kde jsme mučili svá těla na různých stanovištích – posilovali jsme minutu s medicinbalem, u žebřin zpevňovali bříško – sedy x lehy, cvičili na lavičkách….

Úžasné bylo i poznávání předmětů z minulosti, které jsme donesli z domova, od babiček, našli při prošmejdění půd a různých zapomenutých zákoutí. Dozvěděli jsme se co to je i k čemu předměty sloužily.

Přečetli jsme si pohádku z knížky „ Pohádky z pařezové chaloupky…..“ – „ Jak měli hodiny s jednou ručičkou“ a poté vyřešili Křemílkovy úkoly. Složili jsme si puzzle se spoustou různých hodin (nástěnné, ručičkové, digitální…). A jak nám tak utíkal čas, zbýval poslední úkol na závěr - nakreslit „hodiny budoucnosti“.

A když nám po dopolední práci „odzvonilo“, myslím, že jsme byli všichni plni dojmů a nabiti novými informacemi a zážitky.

tř. učitelka B. Faladová