Návštěva hvězdárny

Ve čtvrtek 10.března se naše třída „vypravila“ do vesmíru. Celý den jsme věnovali Slunci, planetám sluneční soustavy, hvězdám, souhvězdím, zopakovali jsme si poznatky o Zemi a vysvětlili pojem „a přece se točí...“.

Dozvěděli jsme se spoustu nových informací o hvězdném nebi nad námi i výpravách do vesmíru.

Dopoledne nešlo zakončit jinak, než návštěvou místní Hvězdárny Františka Pešty, do jejíchž útrob nás vpustil pan Vlastimil Fejk. Nejprve nás zavedl do pozorovací kopule s dalekohledem a pak jsme vpluli do hvězdárenské klubovny, kde jsme shlédli záběry různých vesmírných těles, planet, planetek, družic či meteoritů a vyslechli zajímavé povídání pana Fejka. Počasí nám na pozorování oblohy dalekohledem tento den bohužel nepřálo (ač bylo objednané), ale pevně věříme, že to vyjde příště.

Po návratu do školy nás čekal poslední – výtvarný úkol. Nakreslit obrázek, jako zrcadlo zážitků dnešního dne, bylo pro mnohé příjemnou tečkou na závěr.

Dopoledne se nám moc líbilo, děkujeme panu Fejkovi za spoustu vesmírných informací a milé přijetí v místní hvězdárně a těšíme se na další návštěvu spojenou snad už i s pozorováním naší oblohy.

Tř. uč. B. Faladová