V lese o lese se třeťáky

Ve čtvrtek 16.6. vyrazili třeťáci místo do školy do lesa. Cílem dopoledne bylo poznat les prostřednictvím všech smyslů. U hájenky Nechyba nás přivítali lesníci v čele s panem Kalafutem, kteří pro nás měli připravený zábavný a zároveň naučný program. Dopoledne to bylo nejen zajímavé, ale i napínavé a plné překvapení.

Měli jsme možnost prověřit své stávající znalosti o lese, ale také se i mnoho nového přiučit. Poznávali jsme lesní zvířata a jejich stopy, lesní rostliny, pomocí hmatu jsme rozlišovali různé přírodniny, skládali názvy stromů z netradiční skládačky a měli jsme možnost zahrát si i různé hry. Odvážlivci si vyzkoušeli i střelbu ze vzduchovky.

Závěr byl stejně úžasný jako celé dopoledne. Na řadu přišlo další smyslové poznávání – tentokrát jsme zaměstnali chuť. Sice jsme neopékali divočáka, ale i špekáček nám náramně chutnal. A při odměňování nezůstalo jen u toho vuřta, ale každý si za své prokázané znalosti odnesl něco hezkého i něco sladkého.

Počasí nám přálo, dobrá nálada nás neopustila a učení v lese se nám všem moc líbilo. Budeme se těšit na další učení v lese o lese.

                                                                                                                                             B. Faladová