Dopravní výchova

Ve čtvrtek 8.9. 2016 se naše třída sešla po sedmé hodině před školou a poté co jsem spočítala všechny děti, vydali jsme se na zastávku a odtud autobusem do Tábora na dopravní hřiště.
Zde nás přivítala milá paní, která nás zavedla do učebny. V první části výuky si děti teoreticky opakovaly chování správného cyklisty a ve druhé části si vše vyzkoušely prakticky na dopravním hřišti. Pro některé to nebylo zrovna jednoduché, protože na kole již delší dobu neseděly. Ke konci dopoledne už všichni cyklisté zvládali jak jízdu na kole, tak ukazování změnu směru jízdy a také sledování dopravních značek.
Na jaře pojedeme ještě jednou a pevně doufám, že si většina z nich přiveze průkaz cyklisty.
                                                                                                     Blanka Faladová, tř. učitelka