Vánoce v knihovně

V předvánočním čase šli žáčci 2.A a 2.B načerpat sváteční atmosféru do místní knihovny, která je v tomto adventním čase krásně vánočně vyzdobená. Měli jsme tak možnost inspirovat se spoustou zajímavých nápadú, ale také, jak to již v takové knihovně bývá, prolistovat knížkami, nasát jejich vůni, prohlédnout ilustrace, přečíst úryvek, najít knihu, která nás něčím zaujme a kterou bychom chtěli třeba dočíst až do konce. Po návratu do školy nás čekal velký úkol. „Víte děti, kdo píše knihy? No ano, přece spisovatel.“ A my si na takového spisovatele zahráli. Nejprve jsme si pohráli se slovíčky – hru „ SLOVNÍ FOTBAL“ už jsme dávno znali ( každý spisovatel si se slovy přeci hraje...). Řekli jsme si některá spisovatelská pravidla a pak už se pustili do práce. Výsledkem byla malá kniha s vánočním příběhem doplněná i vlastnoruční ilustrací. Výtvory to byly vskutku povedené, no kdo ví, třeba z někoho jednou vyroste opravdový spisovatel.

Třídní učitelka J. Dvořáková