Škola v přírodě

Stejně jako loni, tak i letos vyrazili naši druháčci na ŠKOLU V PŘÍRODĚ. Tentokrát jsme čas od 25.5. - 29.5. 2015 trávili v Dolním Žďáru v penzionu Sigma u pana Kocába. Ubytování bylo velmi příjemné, čisté a útulné, prostředí a okolní příroda kolem pro nás jak stvořená a všechny služby včetně domácí kuchyně prostě úžasné.

Celý týden byl v pirátském ražení, piráty se to všude jen hemžilo. Kromě výroby kostýmů jsme si vytvořili i znak na dveře, pirátskou zbraň, mapu, luštili šifry a morseovku, učili se části lodi, druhy pirátských zbraní, dozvěděli se, co nosí opravdoví piráti na sobě a u sebe, zkusili jsme se tetovat, čekal nás i bobřík odvahy, hledání pokladu a spousta dalších zajímavých her a úkolů.Vyřádili jsme se i na dětském hřišťátku a navštívili Horní Žďár a vyslechli vyprávění místní obyvatelky o její 550 let staré mlýnici.

K doladění pirátské atmosféry s námi jela i velká skládací pirátská loď s plastovými piráty a zbraněmi, dokonce kolem lodi kroužil velký žralok! Loď nám věnoval bývalý žák naší školy – Patrik Malovaný, za což mu tímto moc děkujeme!!!

Na závěr jsme dělali pirátské zkoušky z toho, co jsme se během pobytu naučili – průřez lodi, pirátské zbraně, pirátská hymna...

Oslavou úspěchu byla večerní disco show, na kterou se všichni moc těšili. Pět dní uteklo jako voda, myslím, že jsme si to všichni moc užili a ještě dlouho budeme vzpomínat.

 

                                                                                                                               J. Dvořáková, B. Faladová a I. Markvartová