Škola naruby

Na předvánoční pátek 18.12. a pondělí 21.12. jsme se všichni moc těšili. Ve třetích třídách bylo ty dny všechno naruby.

Děti měly možnost si vyzkoušet úlohu paní učitelky v opravdové škole, opravdové třídě, před opravdickou tabulí. A že to není nic jednoduchého, jak si mnozí mysleli? Na to přišli za malý okamžik. Zvláště, když si do lavice sedla nová žákyně Janička Dvořáková – chvíli hodná a pozorná, pak zase udrbaná, vyrušující, nic nechápající a věčně vykřikující (to mě teda bavilo ze všeho nejvíc!!!) Jen ať si to „úča“ taky užije!

Děti, teda vlastně ten den učitelé, měly dopředu vybraný svůj vyučující předmět – ČJ, M, Čtení nebo Tv. Učily ve dvojicích a každá nás mučila – teda vlastně učila 15 minut (pro někoho jen, pro jiné čas nekonečný). Někteří se na to opravdu náležitě připravili – včetně výroby žákovských knížek, přípravy na tabuli, zadání písemné práce, puzzle....

Zažili jsme spoustu legrace a myslím, že obě strany (já žákyňka Janička i děti učitelé) jsme si to náležitě užili.

tř.učitelka (toho dne žákyňka) J.Dvořáková