Máme rádi pohádky ve 3.B

Máme rádi pohádky, ať už jsme velcí nebo malí. Pohádka nám dává prostor pro naši fantazii, krásně se při ní uvolníme, odpočineme si a nezřídka si z ní odneseme i nějaké to moudro. A co je na pohádce tak kouzelného kromě všech možných kouzel? No přece to, že vždy skončí dobře.

Pohádkové dopoledne jsme si užili ve čtvrtek 21.4. ve třetí třídě. Děti pracovaly ve skupinkách.

Prvním úkolem bylo zdramatizovat úryvek z předem vybrané pohádky. Ostatní hádali, kterou pohádku ztvárnili. Potom nás každá skupina seznámila s knihou, ve které našli svou vybranou pohádku. Dozvěděli jsme se tak jejího autora, ilustrátora, prohlédli jsme si ilustrace a seznámili se i s jejím obsahem.

Dopoledne pokračovalo výtvarným zpracováním pohádky. Obrázek děti poté proměnily v puzzle a jejich poskládání bylo úkolem pro ostatní skupiny.

Přiřazování pohádkových postav do jednotlivých pohádek bylo pro některé nemalým oříškem.

Dopoledne bylo nabité úkoly a proto jsme si na závěr dopřáli malou odměnu. A jakou? No přece pohádkovou. Z velké nabídky jsme vybrali tu nej a pak už jsme se usadili a při sledování DVD se krásně zasnili.

A tak stejně jako pohádka má dobrý konec, mělo ho i naše pohádkové dopoledne.

Tř. uč. J Dvořáková