4.B v táborském divadle a Husitském muzeu

V pátek 31. 3. 2017 se vydala naše třída do Tábora. Dopoledne bylo doslova nadupané programem. Nejprve nás čekala prohlídka divadla Oskara Nedbala, při které nás paní Dana Nováková provedla zákulisím divadla a ukázala tak místa, která jsou divákům skryta. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí, ale i jednu zvláštnost – a to, že toto divadlo má jedno jeviště společné pro dvě hlediště. Měli jsme také možnost podívat se do orchestřiště a prošmejdit místa, kam se dostanou jen umělci a účinkující.

Poté jsme se přemístili do Husitského muzea na táborském Žižkově náměstí, kde pro nás již měli připravený lektorský program na téma „Neporazitelní husité“. Nebyla to naše první návštěva v tomto muzeu a tak jsme věděli, že se máme opět na co těšit. Učivo o této době máme již zdárně za sebou, ale přesto bylo ještě spousta věcí, které pro nás byly novinkou nebo zajímavým zpestřením našich znalostí. Paní lektorce moc děkujeme za velmi zajímavé a poutavé povídání.
Dopoledne se nám vydařilo, některé možná i trošku zmohlo a tak byl nejvyšší čas na doplnění energie a odměnění se za celodopolední práci v místní cukrárně. A to už byla naše sladká tečka na závěr.
                                                                                                  Tř. uč. J. Dvořáková