Velikonoce ve 4.B

Jelikož už nám svátky jara ťukají na dveře, i když to mnohdy venku tak nevypadá, protože si s námi duben hraje často apríl, pozvali jsme Velikonoce i do naší třídy.
Škaredou středu jsme si myslím proměnili ve fajn dopoledne, kdy se nikdo nestihl ani zaškaredit. A to je dobře, protože podle pověry by mu to mohlo zůstat a on by se pak škaredil každou středu v roce.
Děti byly rozdělené do skupin, ve kterých měly nasbírat co nejvíce informací na předem zadané téma a v tento den nám je zajímavě předat. Jedna skupina nás tak seznámila se zvyky a tradicemi Velikonoc. Shlédli jsme i film, jak to kde chodí. Další nás „zavedli“ do velikonoční kuchyně a připravili si pro nás i recept, který určitě vyzkoušíme. Třetí parta nás naučila složit košíček, který jsme vystlali peříčky a naplnili vlastnoručně malovanými kraslicemi .
No a musím říct, že se to všem nakonec povedlo (ale dalo nám to pořádně zabrat)) a výrobek nám může dozdobit byt ve dnech jarních svátků.
Čtvrtá, tedy poslední skupina si pro nás připravila k řešení matematické úlohy s velikonoční tématikou.
Na závěr jsme jako již každoročně navštívili velikonoční výstavu místních zahrádkářek ve Spektru. Moc se nám líbila a obohaceni o mnoho nápadů jsme odcházeli do školy, kde jsme velikonoční dopoledne zakončili dobrým obědem a už se mohli těšit na následující Zelený čtvrtek, Velký pátek, Bílou sobotu, Boží hod i Velikonoční pondělí, kdy si užijeme dny volna a snad i trošku toho jarního sluníčka.                                  Bohatou pomlázku vám všem
                                                                                                                       Tř. uč. J. Dvořáková