Malý princ v knihovně s 5. B

V pondělí 26. 2. 2018 na nás v místní knihovně čekala studentka knihovnictví, která si pro nás připravila program na téma „Malý princ“.
V úvodu jsme se dozvěděli a zopakovali si, co je to pohádka a jaký rozdíl je mezi moderní a klasickou, kdo napsal známou knihu „Malý princ“ a jaký osud ho potkal.
Poté byly děti rozděleny do skupin – růže, princové, lišky a letci a měly za úkol nakreslit si svůj znak. Následovalo řešení kvízů a zábavných úkolů, které měly společné téma – knihu „Malého prince“.
Na závěr měly za úkol napsat, co všechno by mělo být na planetě, která by byla ideální právě pro to naše žití.
Návštěva v knihovně rychle utekla, protože byla velmi zajímavá a zábavná zároveň. Příští setkání nás čeká putování po Evropě.
                                                     Třídní učitelka J. Dvořáková