Daltonský plán

Na konci měsíce září si děti vyzkoušely, jaké to je spolehnout se jen na sebe a rozvrhnout si svůj čas na práci a odpočinek, spolupracovat s kamarády a pomáhat si navzájem. To vše a ještě mnohem víc se u nás ve třídě dělo, když probíhal Daltonský plán. 
Děti ráno dostaly zadání všeho, co musí během dne splnit. Měly vyřešit úkoly z matematiky, českého jazyka, zahrát si hru, přečíst článek a odpovědět na otázky, naučit se básničku, ... A to vše v pořadí, které si samy zvolí a v čase, který vyhovuje právě jim. 
Po počátečním rozkoukávání se všichni s vervou pustili do práce a většina měla hotovo dříve, než bylo třeba. Pro tyto "rychlíky" byly připraveny zajímavé zábavné úlohy, nebo si mohli malovat a odpočívat. 
Poslední hodinu jsme si pak o celém dni pěkně popovídali a sdělili si dojmy. Každý o sobě zjistil něco nového, co ho baví, co mu dělá problémy, na co si musí dávat pozor a co mu dělá radost.
Tak jsme během tohoto dne zase trošičku lépe poznali sami sebe i své kamarády. A protože jsme přitom získali nové zážitky a zkušenosti, těšíme se, že si tento den zase brzy zopakujeme.

                           S pozdravem    
                                                 Martina Klímová


Pokud by měl někdo zájem dozvědět se o Daltonském plánu víc, může se podívat na: http://cs.wikipedia.org/wiki/Daltonsk%C3%BD_pl%C3%A1n