Vánoční vyrábění v 5.A

13.prosince 2016 se sešli rodiče a žáci 5.A odpoledne, aby si vyrobili společně vánočního andílka. Začali jsme společným zpěvem vánočních písní, zvládli jsme i zvonkový vícehlas,který za pomoci rodičů i prarodičů rozezněl celou třídu. Pak jsme se pustili do vyrábění.
Ukázalo se, že vytvořit z papíru anděla není pro děti z páté třídy vůbec těžké a dokázaly ho i nádherně vyzdobit. Používali jsme také třpytivá barevná lepidla, která občas zlomyslně ucpala trubičky lepidel, aby posléze neočekávaně opustila lahvičku ve větším množství. Ani taková nástraha nezabránila dětem, aby vytvořily půvabné posly nebes.
Strávili jsme příjemný podvečer, k němuž přispělo i občerstvení z kuchyně našich maminek.
Věřím, že všem zúčastněným se podařilo najít správnou předvánoční náladu, která jim zpříjemnila adventní čas.
Hana Hemerková, třídní učitelka