Za sportovními výkony…

Dne 9. května 2023 se mnoho našich žáků druhého stupně vydalo na Stadion Míru do Tábora, aby zde s hlavou hrdě vztyčenou mohli reprezentovat naši školu v různých sportovních odvětvích. Konalo se zde totiž okresní kolo 54. ročníku soutěže školních družstev pořádané Českým atletickým svazem Pohár rozhlasu.

Počasí všem sportovcům velmi přálo. Již od brzkých ranních hodin na ramena všech dopadaly zlaté sluneční paprsky, nebe bylo, jako by ho právě ve svých skicách dotvořil Josef Lada. Zkrátka den jako malovaný. A na rozhlehlém stadionu se to hemžilo mladšími i staršími sportovními nadšenci, aby se utkali za svůj školní tým ve všemožných disciplínách. Na místě se všem nabídly často nevídané výkony v hodu kriketovým míčkem, vrhu koulí, skoku vysokém a dalekém, běhu na různé vzdálenosti či štafetě 4x60m.

Na všech stanovištích asistovala také „technická četa“, již tvořili žáci našich devátých ročníků. Každý rozhodčí potřeboval ke své ruce zapisovatele, podavače kriketových míčků či někoho, kdo bude upravovat písek při doskoku. Také bylo třeba vše ráno nachystat a po sportování uklidit a dát do původního stavu. Zkrátka naši deváťáci se svých úkolů zhostili zodpovědně a patří jim za to poděkování.

Ale zpět za sportovními výkony… Naši školu reprezentovala ve všech disciplínách celkem čtyři družstva – mladší a starší žačky a mladší a starší žáci. A jak jsme si vedli? Mladší děvčata se umístila na 5. místě a starší stanula na stříbrném místě „bedny“ a budou nás tak reprezentovat i v nadcházejícím krajském kole. U chlapecké kategorie se karty obrátily. Na první tři stupně vítězů dosáhli mladší žáci – skončili bronzoví, starší pak brali 7. místo.

Výkony všech našich žáků byly výborné. Někteří vyhráli konkrétní disciplínu, mnozí dokonce pokořili i osobní rekordy. Všem sportovcům patří velký dík za vzornou reprezentaci naší školy!